Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok Madisonske mosty

The madison country

 

Rok:1995

Réžia:Clint Eastwood

Obsadenie:Meryl Streep(Franceska Johnson)

                     Slint Eastwood(Robert Kincaid)

 

FOTOALBUM

 

 

 

OCENENIA:

  • Nominované na 1996 Academy Award for Best Actress in a Leading Role (Meryl Streep)
  • Nominované na 1996 Golden Globes Award for Best Motion Picture - Drama
  • Nominované na 1996 Golden Globes Award for Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama (Meryl Streep)

 

Obrázok O čom film je? 

             

Tento film u mňa patrí k romantickej klasike, môžem ho vidieť 100 krát a stále budem dojatá. Príbeh je o obyčajnej žene(Meryl Streep - Francesca), ktorá žije obyčajný rodinný život, miestami až nudný. Je v nej veľa túžob a prianí, ktoré ostali nevyslovené a nesplnené...Napriek tomu je spokojná, lebo má rodinu, zázemie, no túžba zažiť niečo krásne a nespútané v nej nikdy neumrela. Keď raz jedného dňa odíde jej manžel s deťmi na pár dní z domu, stane sa niečo, čo zmení jej nudný život a vyplaví túžbu z jej srdca napovrch. Návšteva fotografa(Clint Eastwood), ktorý fotí drevené mosty pre National Geografic spočiatku nevyzerá byť ničím výnimočná, no postupne sa premení na vášnivý cit, ktorý za pár dní úplne opantá jeho i Francescine srdce. Myšlienka tohto filmu je veľmi silná práve preto, že hovorí o láske, ktorá príde do života ženy, ktorá žije úplne obyčajný život a nemá nádej na zmenu, už nedúfa, že sa môže stať niečo, čo by jej život obrátilo na ruby a splnilo jej sny. Príbeh je natoľko reálne vyobrazený, že sa v ňom nájde množstvo žien, ktoré žijú takým životom ako hlavná hrdinka. Taktiež by neverili, že ich ešte stretne niečo tak krásne ako je láska, a predsa sa to stane. Romanca medzi Francecscou a fotografom trvá len pár dní, no napriek tomu je nesmierne silná a vášnivá. Všetko krásne ale musí raz skončiť a tak je tomu i v tomto príbehu. Francescin muž s deťmi sa onedlho vrátia domov a život pokračuje tak ako predtým, nik si na Francesce nevšimne zmenu, hoci jej vnútro už nikdy nebude také ako predtým.. Napriek tomu je tu stále možnosť, aby sa Francesca rozhodla - nechá sa uniesť svojimi citmi a odíde spolu s fotografom, ktorého nesmierne miluje, alebo poslúchne rozum a zostane so svojou rodinou žiť ten jednoduchý, nudný život ako tomu bolo doteraz?
Záver filmu je mimoriadne dojemný,nebudem ho prezrádzať, treba ho proste vidieť. Francesca sa rozhodne, a to ovplyvní aj zvyšok jej života.
Film odporúčam všetkým romantikom, ale aj neromantikom či skeptikom, ktorí už neveria, že sa zo dňa na deň môže objaviť niekto, kto dá nášmu životu zmysel a prebudí naše potláčané sny.

Obrázok