Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok Prime

Rok:2005

žia: Ben Younger

Herci: Meryl Streep, Uma Thurman, Bryan Greenberg

Obrázok

FOTOALBUM

 

Romeo mal problémy s Júliou kvôli rodine, Selena s Michaelom tak trochu kvôli pôvodu, Joanna mala trampoty s Jackom kvôli farbe pleti. No a Rafi, ta ma problémy s Davidom hádam kvôli všetkému.
Tak za prvé. On je žid. To ona nie je ani náhodou. Jeho matka ju neznáša. Ona má 37 on 23. Jeho matka je jej psychoterapeutka. Dosť nie?
Jo, ľúbostné trojuholníky. To nemusí byť len o tom, že on spí s ňou, či ona spí s ním. Niekedy sa do takéhoto vzťahu môže zapliesť aj rodič. Presvedčil sa o tom mister Jebal vo Svokor je lotor, presvedčila sa o tom Rafi v Prime.
Ona by mala byť celkom spokojná. Je čerstvo rozvedená žena v plnom rozkvete s dobrou prácou, ale ako to hollywoodske filmy robia, nikdy nenechajú samostatné úspešné ženy samé a vždy im ich scenáre musia dohadzovať chlapa. No tak ho dohodili aj Rafi. David ma 23. A je do nej blázon. Aj ona do neho. Je z neho nadšená. A pretože sa rada zveruje svojej terapeutke so svojimi radosťami aj starosťami, zverí sa aj teraz. A tak si milá pani doktorka vypočuje ódy na krásu milencovho penisu, o tom, aký je nenásytný a o tom, aké má problémy s matkou. Všetko počúva s úsmevom na perách a s povzbudivým slovom. Až do okamžiku, keď jej ten úsmev zamrzne. Tým okamžikom je deň, keď sa dozvie, že Rafin nový objav je jej syn. A tu nám skutočne začína príbeh.Obrázok
Prime je typická romantická komédia, akých sú tucty. Má celkom zaujímavý námet a príbeh, pekné scénky, vtipné dialógy. Takých komédií sú však desiatky. To čo dostáva Prime nad priemer sú herecký predstavitelia.
Uma Thurman hrá Rafi. No čo už, nie nadarmo je Uma v mojom rebríčku 10 najtalentovanejších herečiek Hollywoodu. Jednoducho, aj keď nepodáva dokonalý výkon, je jednoducho skvelá. Jej partner, Bryan Greenberg, ma nejako nezaujal, možno zaujme skôr diváčky, tie by sa mohli vyjadriť kvalifikovanejšie. V rebríčku, ktorý je spomenutý vyššie figuruje aj tretia do partie, Meryl Streep, Lisa Mezger. Merryl je určite z danej trojky najvýraznejšia a jej výkon graduje v tých najsprávnejších momentoch, vid. keď musí so zúfalým pohľadom počúvať o mileneckých eskapádach svojho syna.
Prime je pohodový filmík. Taká tuctová klasická romantická komédia, neoslní, neurazí, jednoducho sem tam zabaví. Sú síce na trhu aj lepšie, ale aj táto stojí za pozretie. Jednoducho taký milý nadpriemer.